دانش آموز شهیدی که کم سن ترین شهید شهر حسن آباد است

دانش آموز شهیدی که کم سن ترین شهید شهر حسن آباد است

شهید محمد صادقی فرزند حسین در سال ۱۳۴۵ در حسن آباد در خانواده ای مذهبی و کشاورز متولد شد وی دوران ابتدایی را در دبستان شهید قیصری حسن آبادگذراند و وارد مدرسه راهنمایی امیر کبیر( شهید منصوری امروزی ) شد.

دورا ن راهنمایی شهید محمد صادقی مقارن بود با شروع جنگ تحمیلی که وی بنابر وظیفه وارد بسیج شد و در کارهای بسیج شرکت می کرد.

او از همان دوران جوانی به رهبر و مملکت خود افتخار می کرد و با توجه به سن کم او هر بار که برای آموزش نظامی برای ثبت نام مراجعه می کرد از رفتن وی به جبهه ممانعت به عمل می آمد.

بالاخره با پا فشاری خود به پادگان مالک اشتر شهرستان مبارکه رفت و از همان پادگان به جبهه های جنوب اعزام شد. بعد از شش ماه حضور در جبهه در تاریخ ۱۶/۲/۱۳۶۱در عملیات بیت المقدس در خرمشهردر سن ۱۶ سالگی  به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

از خصوصیات شهید صادقی:

شهید محمد صادقی فردی متواضع بود به همه احترام می گذاشت.
او اولین قاری قرآن در آن زمان بود بنابر گفته برادرش شهید صادقی در پایه پنجم رتبه ممتاز قرائت قران را کسب کرد، همچنین او با صدای دلنشین خود اذان می گفت.
اولین نفر از همکلاسی هایش بود که به جبهه رفت و مشوق دیگر دوستانش شد.
بعد از او سه نفر از همکلاسی هایش به جبهه رفتند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.( شهید محمود صادقی ، شهید سید علی فاطمی  و شهید قنبری ) .

درباره نویسنده

54مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz