نیروهای مبارز قبایل شمال یمن در خاک عربستان

نيروهاي مبارز قبايل شمال يمن در خاک عربستان

به گزارش شبکه تلویزیونی المنار نیروهای مبارز قبایل «بکیر المیر» استان حجه در شمال یمن در پاسخ به حملات تجاوز کارانه عربستان به خاک یمن توانستند به داخل خاک این کشور نفوذ کرده و چهار پایگاه نظامی آنها را به تصرف در آورند.

این در حالی است که وزارت نفت یمن درباره قطع شدن ناگهانی و کامل برق و تلفن و متوقف شدن حرکت وسائط حمل و نقل و خدمات بیمارستانی و نانوایی ها در صورت ممانعت از رسیدن نفت کش ها به بنادر یمن هشدار داده است.

ایهاب الاسعد، گزارشگر المنار در این باره گفت: حملات جنگنده های ارتش آل سعود نتوانسته است مبارزان یمنی قبایل «بکیر المیر» استان حجه در شمال یمن را از نفوذ به داخل خاک عربستان و تصرف چهار پایگاه نظامی در استان «جیزان» نزدیک منطقه مرزی «المدافن» باز دارد.

این حمله با هدف متوقف کردن حملات نظامیان عربستان به شهروندان یمنی در منطقه ای میان استان های حجه و صعده صورت گرفت. گزارشگر المنار به نقل از منابع خبری یمن گفت: در حمله نیروهای مبارز قبایل یمنی به داخل خاک عربستان حد اقل دوازده نفر از نظامیان سعودی به هلاکت رسیدند که در میان آنها افسرانی از ارتش این کشور نیز دیده شده اند. این در حالی است که برخی از نظامیان عربستان نیز پا به فرار گذاشته اند. ایهاب الاسعد افزود: نیروهای قبایل یمنی در این حملات توانستند دو بولدزر و مقادیر زیادی سلاح و مهمات و تجهیزات نظامی و توپخانه ای دشمن را که مناطق مسکونی یمن را هدف قرار می دادند به غنیمت بگیرند. این در حالی است که مقامات عربستان برای اولین بار به سقوط گلوله های خمپاره و موشک های کاتیوشا بر شهر مرزی نجران در جنوب غرب عربستان اعتراف کرده اند.

(منبع: پایگاه خبری بولتن نیوز)

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz