رکورد صادرات نفت ایران شکسته شد

به گزارش مهر، مدیریت امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران این روزها به محل رفت و آمد مشتریان و مدیران پالایشگاه‌های نفت در نقاط مختلف جهان تبدیل شده به طوری‌که در طول چند روز گذشته مذاکرات جدیدی با مسئولان چند پالایشگاه مهم نفت جهان انجام گرفته است.

بر این اساس پس از آغاز مذاکرات فروش نفت ایران به آفریقای جنوبی، چند پالایشگاه نفت از هند، پاکستان، سریلانکا، چین و برخی از کشورهای اروپایی هم مشتری طلای سیاه صادراتی ایران شده اند. همزمان با آغاز چانه زنی‌ها برای افزایش فروش و صادرات و امضای قراردادهای جدید نفتی با پالایشگرهای بزرگ نفتی جهان، رکورد صادرات نفت خام ایران پس از پیروزی انقلاب شکسته شده است.

سیدپیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی با بیان اینکه ایران بهار سال جاری نخستین بار موفق به ثبت رکورد صادرات هفت میلیون بشکه نفت در یک روز و در سقف سهمیه اوپک شده است، گفت: در طول چند هفته گذشته هشت پهلوگاه در پایانه نفتی خارگ به طور همزمان درگیر شدند و پس از ١٠ سال امکان صادرات هفت میلیون بشکه در یک روز فراهم شد. این مقام مسئول با اعلام اینکه این میزان صادرات در سقف سهمیه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) صورت گفته است، تصریح کرد: پیش از این در پایانه‌های ایران در خلیج فارس رکورد ۶ میلیون بشکه صادرات نفت در روز را به جا گذاشته شده و اکنون این رقم ارتقا داده شده است.

(منبع: خبرگزاری مهر)

 

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz