کمک ۱۶ میلیارد دلاری عربستان به توسعه رژیم صهیونیستی

کمک 16 میلیارد دلاری عربستان به توسعه رژیم صهیونیستی

287129_292

«رابرت پری» (Robert Parry) سردبیر پایگاه اینترنتی آمریکایی ‍Consortiumnews.com که یک پایگاه مستقل تحقیقاتی است فاش کرد رژیم سعودی ظرف دو سال و نیم ۱۶ میلیارد دلار صرف طرح های توسعه در فلسطین اشغالی کرده است.
به گزارش پایگاه اینترنتی شفق نیوز، «پری» به نقل از یک منبع آگاه و نزدیک به تحلیلگران اطلاعاتی آمریکایی اعلام کرد عربستان ظرف دو سال و نیم مبلغ ۱۶ میلیارد دلار از طریق یک کشور عربی برای تامین مالی پروژه های زیربنایی در داخل اسرائیل، به حساب ویژه توسعه اسرائیل در اروپا واریز کرده است.
این منبع نزدیک به دستگاه اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد این پول ها صرف پروژه هایی عمومی مانند ساخت شهرک ها در کرانه باختری رود اردن شده است.
پری افزود، هدف از پولی که عربستان به اسرائیل داده است، خریدن حمایت لابی طرفدار اسرائیل در آمریکا است و عربستان به جای رقابت با این لابی در داخل آمریکا ترجیح داده است حمایت آن را به دست آورد. وی افزود، عربستان و اسرائیل هم اکنون با یکدیگر برضد شیعیان همکاری می کنند و معتقدند نظام سوریه مانع اصلی در این زمینه است.
به گفته این روزنامه نگار آمریکایی، عربستان و اسرائیل نقش مهمی در سرنگون کردن دولت وابسته به اخوان المسلمین در مصر ایفا کردند به گونه ای که عربستان از عبدالفتاح السیسی در داخل مصر حمایت کرد و لابی حامی اسرائیل در آمریکا نیز مانع اتخاذ موضع انتقام جویانه دولت آمریکا در واکنش به کودتا علیه محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر شد.
پری افزود، پشتیبانی مالی عربستان موجب شد نتانیاهو، باراک اوباما را به چالش بکشد و اعضای کنگره و مسئولان آمریکایی را برای به شکست کشاندن توافق هسته ای بین قدرت های بزرگ و ایران بسیج کند.

(منبع: سایت بصیرت)

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz