انقلابی برای تمام دنیا

انقلابی برای تمام دنیا

 

Untitled

 

 تولدت مبارک؛ چه جمله زیبایی است، وقتی  به کسی  می گوییم « تولدت مبارک »، چه احساس شادی وشعفی به او دست می دهد، وقتی تولدش را جشن می گیریم وهمگی دراین شادی با او شریک می شویم  چه لحظات و خاطرات  شیرینی به  یادگار می ماند ، حالا  اگر این جشن  مفصل و همه گیر باشد ، یعنی به نوعی کل مردم یک منطقه ، یک شهر و حتی یک کشور در این شادی شریک باشند .

چه حس قشنگی است ، اما تولد کیست ؟  که این گونه جشن  شادی مفصل و بزرگ برایش می گیریم آری، تولد انقلاب اسلامی ایران است .

در چنین روزی انقلاب اسلامی ما متولد شد ، انقلابی که برای تولد و به ثمر رسیدن آن بسیار زحمتها کشیده شد، بسیار خونها ریخته شد و چه بسیار مردان و زنان ما که تولد آن نقش داشته اند به شهادت رسیدند.

وقتی کودکی متولد می شود تا این که رشد کند و به قول  معروف ” از آب و گل در آید ” چه مشقتها که این  پدر و مادر تحمل نمی کنند ، برای انقلاب ما نیز تا این که به این مرحله  از رشد برسد و از گزند آفات و دشمنان  در امان بماند  و جوانی  سالم و برومند شود بسیار سختیها و مشقتها کشیده شده است .

نطفه انقلاب  اسلامی ایران  توسط  حضرت  امام خمینی (ره) در دی ماه سال ۱۳۴۱ بسته شد ، زمانی  که حضرت امام مبارزات  سیاسی  خود را علیه رژیم  پهلوی آغاز کردند ، این مبارزات ادامه داشت  تا  بهمن سال ۱۳۵۷  که  به پیروزی این  مبارزات و تولد انقلاب اسلامی ایران منجر گردید . تولد  این  نوزاد  برای خیلی ها  قدم  پرخیر و خوشی  نبود ، چرا که  دشمنانش ، او را  خاری  برای چشمانشان می دیدند و با  او به مخالفت بر خواستند ، اما ؛ این  نوزاد پدری داشت چون حضرت امام خمینی (ره)  و مادری چون میهن  و دایه هایی  چون ملت، که  از او نگهداری و پرستاری می کردند تا این که از سوی دشمنانش به او گزندی وارد نشود .

ما هر ساله برای تولد انقلاب اسلامی ایران  جشن تولد می گیریم ، اما تولد امسال انقلاب اسلامی ما با جشن تولد سال های قبل خیلی فرق می کند ، چرا که چشمان بسیاری از دوستان و دشمنان او به این جشن تولد دوخته شده است ، مگر تولد امسال چه فرقی کرده است ؟

 مگر نه این که یک سال بزرگتر شده ات ؟انقلاب اسلامی ایران اکنون ۳۵ ساله شده است  یک جوان

سالم و برومند است ، مانند یک درخت تنومند بسیار شاخه و برگکرده است و بلند قامت شده است و هر سال که از عمر اوگذشته است بر تعدتد شاخه و برگهای او اضافه گردیده است. و از هر نظر رشد کرده ، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی و اما این رشد و پیشرفت برای دشمناننش بسیار گران تمام شده است و

 او را تحریم کردند تا به نوعی جلوی رشد پیشرفت او را بگیرند؛

او را تحریم کردند تا از پا در آید؛

او را تحریم کردند تا که پدر و مادرش سختی ببینند و او را رها کنند؛

او را تحریم کردند تا دایه هایش مشقت و سختی ببینند؛

 او را تحریم کردند تا حتی دوستانش اورا رها سازند؛

 او را تحریم کردند تا دیگران بگویند رهایش کنید، بگذارید از بین برود .

مگر او چه کرده است ؟ نه این که یک جوان برومند شده است و پیشرفت کرده است

ذهی خیال محال

انگار دشمنانش نمی دانند که این جوان پدری دارد چون کوه و مادری مهربان و پرعاطفه و دایه هایی که حاضرند از جان و مال خود بگذرند تا لحظه ای این جوان آسیب نبیند

این دایه ها همان هایی هستند که وقتی او نوزادی چند ماهه بود، دشمنانش بر او جنگی نابرابر تحمیل کردند تا که از بین برود، ولی دایه هایش او را حمایت کردند و از جان و مال خود گذشتند و نگذاشتند حتی به او گزندی وارد شود و تکه ای از بدن زیبایش از دست برود.

مردم فهیم ما این روزها را چندین بار تجربه کرده اند، در این چند سال همیشه از انقلاب اسلامی حمایت و پشتیبانی کرده اند تا به همه دشمنانش بگویند که در صحنه هستند و دست از انقلاب بر نخواهند برداشت .

 

به امید جشن صدمین سال انقلاب اسلامی ایران.

 

گروه درسی آمادگی دفاعی شهرستان آران و بیدگل – عباس رزاقیان

درباره نویسنده

26مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz