رونمایی از ۶ جلد کتاب مدارس دارای بالای ۱۰۰ شهید استان اصفهان

رونمایی از 6 جلد کتاب مدارس دارای بالای 100 شهید استان اصفهان

مسئول بسیج دانش آموزی استان اصفهان :در آینده نزدیک رونمایی از تألیف ۶ جلد کتاب را خواهیم داشت که مربوط به ۶ هنرستان و دبیرستانی است که در استان اصفهان بالای ۱۰۰ شهید را در دفاع مقدس تقدیم کردند.

سرگرد ادیب  ظهر امروز در نشست خبری یادواره ملی شهید زینب کمایی و ۳۶ هزار شهید دانش آموز کشور با بیان اینکه استان اصفهان از استان‌های سرفراز در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: علیرغم اینکه اصفهان یک دهم جمعیت کشور را در خود جا داده است اما این افتخار را دارد که یک ششم شهدای هشت سال دفاع مقدس مربوط به استان اصفهان است و زمانی که خیلی از استان‌ها از داشتن حتی یک لشکر در جبهه‌ها محروم بودند اصفهان دو لشکر و چند تیپ را در جبهه‌ها پشتیبانی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه این افتخار استان اصفهان است که یک ششم شهدای جنگ تحمیلی مربوط به این استان سرافراز است، افزود: الآن هم در بحث دفاع از حریم شهدای شاخص به ویژه شهید حججی مربوط به استان اصفهان است و امسال هم افتخار داشتیم زنگ شروع سال تحصیلی را در هنرستان شهدای فرهنگی در شهرستان نجف آباد محل تحصیل این شهید به صدا درآوردیم.

مسئول بسیج دانش آموزی استان اصفهان ادامه داد: در چند سال گذشته با همکاری سپاه صاحب‌الزمان و در حوزه بسیج دانش‌آموزی فعالیت‌های بسیار خوبی را با هماهنگی این دستگاه انجام داده‌ایم که یکی از آن‌ها یادواره‌ها، یادبودها و جشنواره‌هایی بوده است که برای شهدا برگزار شده است.

ادیب در ادامه خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک یا حتی در همین یادواره رونمایی از تألیف ۶ جلد کتاب را خواهیم داشت که مربوط به ۶ هنرستان و دبیرستانی است که در استان اصفهان بالای ۱۰۰ شهید را در دفاع مقدس تقدیم کردند، یکی از این ۶ مرکز آموزشی دبیرستان شهید محمد منتظری نجف‌آباد با ۲۳۴ شهید دانش‌آموز است که به عنوان شهید سال جمهوری اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهیده زینب کمایی و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز کشور در هفته بسیج بیان کرد: هرسال بسیج دانش‌آموزی کشور یک شهید را به عنوان شهید شاخص سال انتخاب کرده و شهید شاخص امسال «زینب کمایی» است که در ۷ آذر یادواره‌ای به نام این شهیده از ساعت ۹ صبح در گلستان شهدا برگزار می‌شود.

مسئول بسیج دانش آموزی  استان اصفهان با اشاره به زندگینامه شهیده زینب کمایی افزود: این شهیده متولد خرداد ۴۶ در خوزستان بوده که پس از آغاز جنگ تحمیلی همراه با خانواده‌اش به اصفهان مهاجرت کرده و در اینجا ساکن شدند.

وی ادامه داد: انقلابی بودن، تدین و معرفت بالا، محجبه بودن، تشکیل گروه همسالان برای هدایت دانش‌آموزان برای خودسازی و کسب معرفت، تبیین مباحث دینی و انقلابی و ارزش‌های جمهوری اسلامی برای خود و دیگران از جمله ویژگی‌های شخصیتی سرآمد شهیده کمایی است.

ادیب خاطرنشان کرد: این شهیده دارای یک دفتر خودسازی بوده و هرشب قبل از خواب اَعمال خود را یادداشت می‌کرد تا بتواند بهتر عملکرد خود را ارزیابی کند.

وی با اشاره به نحوه شهادت شهیده زینب کمایی بیان کرد: این شهیده توسط منافقان در اول فروردین سال ۶۱ ربوده شده و در مکانی دورافتاده او را خفه و شهید کردند و در نهایت پس از چند روز مفقودی پیکر وی یافته شد و همزمان با مراسم تشییع شهدای فتح المبین پیکر وی را تشییع کردند.

مسئول بسیج دانش اموزی استان اصفهان از تهیه ۶ جلد دانشنامه شهدای دانش آموز استان خبر داد و گفت: ۶ جلد کتاب مربوط به ۶ دبیرستان و هنرستانی که در استان اصفهان بیش از یکصد شهید در دفاع مقدس داشتند در حال تهیه است که در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این کتاب‌ها مربوط به دبیرستان شهید محمد منتظری در نجف آباد با ۲۳۴ دانش آموز شهید، دبیرستان امام خمینی(ره) کاشان، دبیرستان شهید عبداللهی آران و بیدگل، دبیرستان تسلیمی یا شهید دستغیب، هنرستان ابوذر و دبیرستان هاتف اصفهان است.

ادیب با اشاره به برنامه‌های یادواره شهدای دانش آموز خاطرنشان کرد: این یادواره با هدف معرفی شهیده دانش‌آموز زینب کمایی به دانش‌آموزان و نوجوانان برگزار می‌شود تا با الگوبرداری از این شهیده بهتر زندگی کنند که در این راستای برنامه‌های مختلفی چون اجرای سرود و دکلمه مرتبط با شهیده توسط خود دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz