کنگره ملی شهید “زینب کمایی” ۷ آذرماه در اصفهان برگزار می‌شود

کنگره ملی شهید

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: کنگره ملی شهید زینب کمایی ۷ آذرماه در گلستان شهدای اصفهان و در جوار مزار این شهید برگزار می‌شود.

 محمد ادیب پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسب هفته بسیج دانش‌آموزی با حضور اصحاب رسانه اصفهان برگزار شد، شهادت محمدحسین فهمیده را نماد مبارزه با استکبار دانست و اظهار داشت: شهید زینب کمایی و شهید محمدحسین ذوالفقاری شاهد شاخص ۳۶ هزار شهید دانش‌آموزش هستند.

وی با اشاره به شعار بسیج دانش‌آموزی در سال جاری «دانش‌آموز انقلابی، مدرسه انقلابی»، افزود: کنگره ملی شهید کمایی ۷ آذرماه در گلستان شهدای اصفهان و در جوار مزار این شهید برگزار می‌شود.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان بیان کرد: تدوین کتاب، نگارش دانشنامه برای مدارس با بیش از ۱۰۰ شهید از جمله فعالیت‌هایی است که هم‌زمان با این مراسم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش یادواره شهید کمایی در شاهین‌شهر و در مدرسه این شهید برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: زینب کمایی پس از ربوده شدن به دست منافقین در اول فروردین سال ۱۳۶۱ به شهادت رسید و با شهدای عملیات فتح المبین به خاک سپرده شد، از این شهید دفترچه‌ای به‌جا ماند که نشان از محاسبه نفس او دارد.

ادیب بسیج دانش‌آموزی را بزرگ‌ترین شبکه دانش‌آموزی استان و کشور معرفی کرد و اظهار داشت: بسیج دانش‌آموزی یک طرح بومی است و افتخار ما بر این است که این طرح را از غرب وارد نکرده‌ایم، طرح‌های تربیتی غربی بر اساس شاخص‌های معنوی است اما بسیج دانش‌آموزی ریشه‌ای قوی دارد.

وی در تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: ۸ آبان صبحگاه سراسری با نواختن زنگ ایثار با نام شهدای شاخص نواخته می‌شود، دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از دانش‌آموزان بسیجی نمونه در فعالیت‌های قرآنی، ورزشی کوهنوردی و عطرافشانی قبور شهدا و سخنرانی دانش‌آموزان قبل از خطبه‌های نماز جمعه و حضور سازمان یافته در نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان از حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان خبر داد و افزود: این راهپیمایی نشان استکبارستیزی است و بسیج دانش‌آموزی هر سال در کنار دیگر اقشار در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به تبدیل محتوای کتب درسی به فعالیت‌های اردویی گفت: این ابتکار بسیج دانش‌آموزی اصفهان از سوی مسئولان کشوری مورد استقبال قرار گرفت و از آن برای الگوبرداری در استان‌های دیگر استفاده شد، این طرح روزانه ۲۵۰ دانش‌آموز را شامل می‌شود و برای دانش‌آموزان چهارم ابتدایی در مهر و آبان با عنوان فرمانده دل‌ها برگزار می‌شود.

ادیب از برگزاری اردوی مدافعان در تاریخ ۲۲ آبان خبر داد و بیان کرد: این اردو که تا آذرماه ادامه پیدا می‌کند برای دانش‌آموزان پایه ششم برگزار می‌شود، در این طرح شهدای مدافع، یعنی افرادی که در تاریخ کشور با استعمار و استکبار مقابله کردند با رویکرد تاریخی و با همکاری خانه مشروطیت انجام می‌گیرد.

وی افزود: اردوی راهیان نور دانش‌آموزی از ۲۲ مهر آغاز شده که برای نخستین بار به مقصد جنوب غرب است، این اردو مورد استقبال قرار گرفته و روزانه ۸ دستگاه اتوبوس اعزام می‌شود.

رئیس بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان با اشاره به اینکه تا کنون هیچ حادثه‌ای برای راهیان نور اصفهان رخ نداده است، گفت: بر اساس دستورالعمل جدید اردوهای دانش‌آموزی، یک روز به این اردو افزوده شده چرا که حرکت اتوبوس از ساعت ۱۲ تا ۵ صبح ممنوع شده و علاوه بر این نظارت ویژه‌ای بر اردوی راهیان نور صورت می‌گیرد.

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz