اگر حمایت ایران نبود امروز داعش در بغداد عربده می‌کشید

اگر حمایت ایران نبود امروز داعش در بغداد عربده می‌کشید

مؤسس جمعیت دوستی عراق و ایران درباره نقش ایران و حمایت‌های این کشور از عراق در نبرد با داعش گفت: جمهوری اسلامی ایران، بر افکار امام خمینی رضوان الله تعالی علیه بنا شد و پرچم را  امام خامنه‌ای حفظه الله تحویل گرفتند، اصولی که امام خمینی(ره) آوردند، تأثیرات و نتایج مثبتش را بر تمام مستضعفان جهان گذاشت. موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال سقوط نینوی و ورود داعش به این استان، شرافتمندانه و مسئولانه بود که در آن زمان حمایت نامحدود خود را از دولت و ملت عراق در برابر تروریست‌های تکفیری اعلام کرد و اگر چنین موضعی از سوی ایران اتخاذ نمی‌شد و سلاح و تجهیزات و کارشناسان و مشاوران خود را در همان لحظات نخست در اختیار عراق قرار نمی‌داد، عراق در معرض خطر کامل قرار می‌گرفت.

عبدالعباس العامری مؤسس جمعیت دوستی عراق و ایران و رئیس مرکز فرهنگی عشایر عراق افزود: علت مقاومت و ایستادگی ملت و نیروهای داوطلب مردمی و ارتش عراق به حمایت‌های نظامی، لجستیکی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران برمی‌گردد و حتی شهدای بزرگواری از ایرانی‌ها در راه دفاع از عراق و مقدسات این کشور هدیه شدند.

رئیس مرکز فرهنگی عشایر عراق گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران و حمایت‌هایش از عراق نبود، امروز داعش در بغداد عربده می‌کشید و در نجف و کربلا و مناطق دیگر و حتی مرزهای عربستان جولان می‌داد.

وی درباره علت اتهام‌زنی برخی کشورهای عربی به ایران و ادعای آنها مبنی بر دخالت تهران در امور آنها اظهار داشت: باید پرسید آیا جنگنده‌های ایران، مردم عراق را بمباران می‌کنند، در حالی که جنگنده‌های سعودی در حال بمباران یمن و ویرانی آن هستند. آیا شما مشاهده کرده‌اید که ارتشی از ایران، عراق را هدف حملات خود قرار دهد و زنان و کودکانش را به قتل برساند، در حالی که ارتش‌های عربی به‌سرکردگی سعودی به کشتار زنان و کودکان کشور عربی یمن مشغول هستند. ایران هرگز دخالتی نمی‌کند بلکه به یاری و کمک ملتها به‌ویژه عراق می‌پردازد. این پیروزی‌های بزرگی که عراق محقق کرد مرهون حمایت‌های گسترده جمهوری اسلامی ایران است.

(منبع: خبرگزاری تسنیم)

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz