دوران آرامش عربستان در حال پایان است

دوران آرامش عربستان در حال پایان است

هفته نامه انگلیسی اکونومیست در گزارشی تحلیلی از اوضاع یمن و تهاجم نظامی عربستان به این کشور،نوشت: دوران آرامش عربستان در بحبوحه آتش و آشوب کشورهای همسایه اش به سر آمده است و این کشور در آستانه التهاب و تنش های فرقه گرایانه قرار دارد. این نشریه انگلیسی در ادامه می افزاید: عربستان تا چندی پیش کم و بیش از تیررس جنگ ها و کشتار و خونریزی هایی که در مجاورت خود در کشورهای عراق، سوریه و یمن جریان دارد مصون مانده بود اما دیگر آن روزگار خوش بسر آمده است.

جمعه گذشته یک فقره بمب گذاری در مسجد ‘امام علی ‘ شهر’قطیف ‘ واقع در شرق عربستان رخ داد که در اثر آن دست کم ۲۰ تن کشته و تعداد بیشتری مجروح شدند. داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و تهدید کرده شیعیان عربستان را هدف حملات خود قرار خواهد داد.

بر پایه این گزارش، داعش که به تازگی شهر ‘الرمادی’ عراق و شهر ‘ تدمر ‘ سوریه را به مجموع متصرفاتش افزوده، اینک گویی در رویای گسترش توسعه طلبی هایش می باشد و بمب گذاری عربستان مصداق این مدعاست. به نوشته این روزنامه، تا این لحظه، داعش هنوز حضوری آشکار در پادشاهی عربستان نداشته اما اعلام کرده است که این کشور را هم در تیررس اهدف آینده خود دارد.

نوامبر گذشته یک نوار صوتی منتشر شد که در آن مردی که گفته می شود ‘ابوبکر البغدادی ‘ است، پیروانش را به ‘طغیان خشونت جهادی ‘ فرا خوانده و امتداد دامنه خلیفه گری اش را به انضمام سایر متصرفاتش؛ تا عربستان اعلام می کند. به گزارش اکونومیست، حادثه مسجد ‘امام علی’ قطیف؛ مرگبارترین حمله در میان یک سری حملاتی است که تا به حال علیه شیعیان، نیروهای امنیتی و غربی ها در عربستان صورت گرفته است. …

(منبع: خبرگزاری مهر)

درباره نویسنده

248مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz