زندگینامه و وصیت نامه شهید رضا زلالی

زندگینامه و وصیت نامه شهید رضا زلالی

زندگینامه

شهید رضا زلالی در سال ۱۳۴۰ دیده به جهان گشود و در تاریخ اول محرم ۱۳۵۶ به درجه رفیع شهادت رسید. شهید رضا زلالی در حین تحصیل روزها کار می کرد و شبها به تحصیل می پرداخت تا که انقلاب شکل گرفت و او از درس و کار کناره گرفت و شبانه روز در مبارزات انقلاب اسلامی فعالیت کرده و همیشه چشم به راه یک حکومت اسلامی بر پایه عدل الهی بود و بارها مشاهده شده بود که می گفت : با داشتن آرزوهایم از خود می گذرم تا یک حکومت عدل الهی برای شما نوجوانان برقرار شود.
شهید زلالی در یکی از روزهای درگیری مجروح شده و مجبور می شود به اتفاق یکی از برادرانش به قم مهاجرت کند که در طول راه در دلیجان با ماموران ساواک برخورد کرده و از دست آنها می گریزد و زمانی که به قم می رسد پس از دو روز با کمبود پول مواجه می شود و برادرش ایشان را به یکی از روحانیون قم می سپارد تا به اصفهان برگشته و پول تهیه کند که بعد ها به آبادان مهاجرت می کند ولی در اصفهان با صحنه ای مواجه می شود که اقوام و آشنایان و خانواده برای این دوبرادر جلسه ترحیم گرفته و نصور کرده اند که این دو برادر توسط مامورین شاه شهید شده اند. برادر رضا با دیدن این صحنه به قم برگشته تا به همراه او به آبادان برود ولی دوباره با ماموران ساواک درگیر شده و خوشبختانه دوباره از دست ماموران می گریزد و به منزل روحانی می رود که برادرش رضا آنجا بوده ولی آن روحانی می گوید که رضا دیشب به اصفهان برگشته و می گفت که من امروز و فردا شهید می شوم و می خواهم در اصفهان باشم برادر با شنیدن صحبت روحانی به اصفهان برگشته و جویای حال رضا می شود اما خانواده اعلام بی خبری می کنند و او هم که از حالات برادرش اطلاع داشته به اتاقی مراجعه می کند که رضا همیشه در آن اتاق با خدای خود خلوت می کرده و مشاهده می کند که رضا گریه کنان با خدای خود راز و نیاز می کند وتا برادر را می بیند یر به روی شانه های برادر گذاشته و با اشک شوق می گوید که من فردا شهید می شوم و فردای آن روز به دست ساواک به درجه رفیع شهادت نائل می شود. و پس از دوجا به خاک سپردن از دست عوامل ساواک شبانه در امامزاده ابودردا ( یکی از یاران پیامبر (ص) ) به خاک سپرده می شود. و طبق گفته دوستان لین شهید محل دفن خود را قبل از شهادت به دوستان نشان داده است .

وصیتنامه

از صحبت های شهید به دوستانش:
ما مسئولیم . ما باید با حقایق آشنا شویم و ببینیم که چه ستم هایی به ما روا می شده و می شود و ما نباید نه اهل سازش باشیم و نه اهل تسلیم و فقط ما باید با کارمان ادامه بدهیم تا انشاءا… کار حکومت عدل الهی برقرار شود به رهبری امام خمینی

درباره نویسنده

54مطلب نوشته است .

یک نظر “زندگینامه و وصیت نامه شهید رضا زلالی”

  • نسیم ۳ شهریور, ۱۳۹۳, ۷:۱۷

    خداوند با با پیامبر محشورشان کند…

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 شهید مهرداد عزیزاللهی. محفوظ است.
قدرت گرفته از Site Saz